Rodina

Naše projekty

www.hopetv.cz

www.awr.cz

www.adventiste.cz

La dysfonction érectile, la douleur liée à un sentiment d’intimité sexuelle et Levitra sont tous deux des reflux intenses, et font l’objet de discours oculaires, le erectile dysfunction.

Můžeš to zastavit

Statistiky říkají, že se u nás přibližně každé druhé manželství rozvádí. Čím to je? Je to sociální nemoc, která se šíří do všech společenských vrstev? Každý dlší rozvod generuje nešťastné vztahy a odhodlání se rozvést. Asi jsme se odnaučili věci opravovat. Raději je zahodíme a pořídíme nové a přesto nám to štěstí nepřináší. Všichni přece toužíme po tom, aby nás měl někdo rád. Je to tedy věcí osvěty či prevence nebo jen reagujeme na špatné vzory v našich rodinách? Je možné vůbec zastavit "lavinu" rozvodů?

V cyklu video rozhovorů s psychology, právníky, pedagogy a lidmi, kteří se s rozvody setkávají, chceme společně hledat odpověď právě na otázku naší zodpovědnosti k vlastním vztahům i ke vztahům v našem okolí.

Projekt podporují:
ASI-CS, z.s.
Maranatha z.s.
HopeTV

PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D. (podruhé)

Mnozí lidé si myslí, že rozvodem manželství vyřeší komplikovanou vztahovou situaci mezi partnery. Často se situace fyzickým rozdělením ale ještě zhorší.
Autor mnoha knih o vztazích a psycholog Jeroným Klimeš v následujícím videu popíše mnoho praktických postřehů a rad z oblasti manželství.

Mgr. Elena Mešková

Co je to mediace a jak funguje? Může pomoci při řešení sporů v partnerských sporech nebo i v jiných mezilidských neshodách? Jak poznáme dobrého mediátora? Proč je důležité do sporu přizvat nestranného člověka? Na tyto otázky nám odpovídala předsedkyně Asociace mediátorů ČR Mgr. Elena Mešková.

PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

Co dělat ve chvíli když se vám rozpadá manželství? Chcete svůj život a své vztahy postavit jen na prožitcích nebo na vlastní identitě a trvalých hodnotách? Je rozvod řešením problémů ve vztazích nebo jen další komplikace, která nám nepomůže "dostat našeho partnera z hlavy"?

Na tyto otázky nám odpovídal přední český psycholog PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D., který se zabývá převážně psychologií rodiny a církevně-pastorální psychologií. Dříve se zabýval i policejní psychologií a psychologií reklamy.

Příběh Roberta Žižky

Ing. Robert Žižka zavzpomínal na příběh svého života. Před více než 20 lety prožíval složité situace kdy řešil rozvod se svou ženou a péči o jejich děti. Co ho to naučilo? Jak se dnes dívá na rozvody? Co by doporučil těm co se cití ve vztahu nespokojení?

JUDr. Daniela Kovářová

Co se změnilo v rodinném právu v posledních letech? Může rozvodový právník mírnit válku mezi rodiči nebo jde jen o vítězství? Pomáhají soudy vyřešit rodinné spory nebo situaci ještě zhoršují? A jak může pomoci stát s podporou významu rodiny ve společnosti? 

Na tyto otázky nám odpověděla JUDr. Daniela Kovářová, advokátka se specializací na rodinnou problematiku, spisovatelka a v letech 2009–2010 ministryně spravedlnosti České republiky.

Doc. Jiří Beneš, Th.D.

Často se hlásíme ke křesťanským principům a tradicím přestože jsme považováni prakticky za sekulární národ. Jak se na manželství a rozvod dívá křesťanská Bible? Jaké principy jsou v Bibli zdůrazněny o vztahu mužů a žen?


Český teolog, biblista a vysokoškolský pedagog Doc. Jiří Beneš, Th.D. nám v následujícím videu představí základní texty Bible o manželství.

Mgr. Miroslav Bubeník Bth.

Jak je to dnes v Česku s vnímáním důležitosti rodiny? Klademe důraz na hluboké rodinné vztahy a význam široké rodiny? Co dokáže zastavit rodiče před válkou o děti? 

O tom s čím se setkává psychoterapeut Mgr. Miroslav Bubeník v Poradně pro oběti násilí a v Dětském krizovém centru v Hradci Králové se dozvíte v našem videu.

Mgr. Milena Mikulková

Čím to je, že se u nás přibližně každé druhé manželství rozvádí?

Možná je to několika aspekty:
- zjistili jsme, že je to možné a snadné
- mnoho lidí již má od svých rodičů zkušenost, že dlouhodobé vztahy jsou náročné a bolestivé
- pokud je něčeho ve společností více než 50% stává se to již normální věcí...

Více najdete ve videu se vztahovou poradkyní Mgr. Milenou Mikulkovou.